Jūsų krepšelis kol kas tuščias.
Dėkoju už pagyrimą ir logišką klausimą! Vienu metu spręs tik 2 ar 3 mokiniai. Norinčiųjų grupelės eis pakaitomis. ☺️ Su…
Ehhhh, ta daugybos lentelė! Kalkite mane prie kryžiaus, bet saviškių (mokinių) nemokiau daugybos lentelės. Be gėdos jausmo paskyriau užduotį savu tempu ir savu pasirinktu būdu daugybos lentelę išmokti namuose, o pamokose daug kartojome ir daug daug daug dėmesio skyrėme tam, kas daugybos lentelę paverčia naudingu įrankiu matematikos pamokose ir gyvenime. Deja, nė vienas mokytojas neturi prabangos veiksmas po veiksmo mokyti daugybos lentelės, tad tam privalu skirti laiko namuose. Tačiau kaip daugybos lentelės mokytis be daugybės ašarų dėl negaliu, nenoriu, neprisimenu? Tam gali padėti įvairūs metodai: vizualizacijos, grupavimas, atraminiai veiksmai ir kasdienė praktika.
Nepagalvokite, kad nusimečiau visą atsakomybę ir perdaviau visą mokymo(si) naštą mokinių tėvams. Pačioje daugybos lentelės mokymosi pradžioje atlikau svarbią, mano nuomone, svarbiausią misiją – padėjau mokiniams suprasti, kas yra daugyba. Tai darėme sudėtį keisdami į daugybą, piešdami, dėliodami, tyrinėdami tai, kas prieš nosį, ir visaip kitaip vaizduodami įvairius daugybos lentelės veiksmus, kad mokiniai vizualiai suvoktų, kaip veikia daugyba. Štai ką galite išbandyti:
Žaiskite daugybą kieme, virtuvėje, parduotuvėje, miegamajame… Svarbiausia, veikloje kvieskite pastebėti, atpažinti, koks veiksmas vaizduojamas. Raginkite mąstyti, kaip tiksliai pavaizduoti pasirinktą veiksmą, ką reiškia dauginamieji. Pamokose tai skatinau daryti mokinius ir akcentavau, kad mums svarbus ne atsakymas, o procesas. Ir 6 × 4, ir 4 × 6 turi tą patį atsakymą, tačiau vaizdavimas skiriasi. Atsakymą galima gauti ir skaičiuotuvu, o supratimas yra kur kas daugiau!
Kai kurios daugybos lentelės eilutės įsimenamos lengviau nei kitos. Jos ypač naudingos tada, kai atrodo, kad nieko nežinai. Žinai, žinai! Vaikui naudinga priminti, kad dauginant skaičių tvarka neturi reikšmės. Taigi, galima pasirinkti patogesnį dauginamųjų tvarkos variantą. Pavyzdžiui, jei rasti veiksmo 8 × 4 atsakymą sunku, galbūt lengviau skaičiuoti 4 × 8 ir pan. Tai dar ne viskas!
Tiesa, visa tai pritaikyti įmanoma tik tuo atveju, jei mokinys supranta, kas yra daugyba, žino, kaip skaityti veiksmą.
Kai kuriems vaikams daugybos lentelė tampa aiškesnė, kai ji pateikiama kaip skaičių seka. Šiuo metu trečiokų klasėje kabo ant A4 formato lapų atspausdinta kitokia daugybos lentelė, kuri kai kuriems mokiniams buvo pats tas. Priemonę nemokamai rasite čia.
Išmokti daugybos lentelę lengviau, kai ji reguliariai praktikuojama. Pavyzdžiui, lietuviškoje svetainėje sudedu.lt galima nemokamai treniruotis atliekant daugybos veiksmus. Jei tinka puslapiai anglų kalba, įvairių interaktyvių veiklų paprasta rasti į paiešką vedant raktinius žodžius multiplication games. Keli išbandyti paieškos rezultatai:
Nemokamų spausdinamų užduočių rasite į paiešką vesdami žodžius multiplication worksheets. Pavyzdžiui:
Daugybos lentelės mokymasis neturi būti sudėtingas ar nuobodus. Vizualizacijos, atraminiai veiksmai ir praktika padeda įsiminti daugybą lengviau ir efektyviau. Manau, prieš pradedant mokytis arba ieškant priežasčių, kodėl išmokti vis nepavyksta, svarbu įsitikinti, ar mokinys supranta daugybos veiksmo esmę. Skatinkime vaikus atrasti ryšius tarp skaičių ir jais pasinaudoti!
Jei buvo naudinga ar norisi papildyti įrašą, palikite komentarą.
Linkėjimai,
mokytoja Neringa
Papildykite įrašą! Jei žinote naudingų metodų, pasidalinkite komentaruose.
Pasidalinkite patirtimi, jei ką nors išbandėte.
Skaitykite toliau – daugiau idėjų ir medžiagos pamokos rasite mano virtualiame dienoraštyje.
Dėkoju už pagyrimą ir logišką klausimą! Vienu metu spręs tik 2 ar 3 mokiniai. Norinčiųjų grupelės eis pakaitomis. ☺️ Su…
Labas, Neringa. Visų pirma noriu pasakyti, kad esi nereali Mokytoja. Ačiū, kad daliniesi! Gal pirmadieniui ir ne pasiruošiu, bet saugau…
Kiek gėrio tu daliniesi, Neringa! 💛 Esi šviesulys! Lai nesustoja mintys, kūrybiškumas ir energija. ⭐️
Neringa, Jūs nuostabi!
Puikios nuorodos. Pamokos tikrai labiau moksliškesnės atrodo su tokiomis simuliacijomis. Tarsi paliesti viską iš vidaus. Naudinga, vertinga informacija! Dėkoju!❤️
Mums labai padeda sudedu.lt. Mūsų atveju vaikas visiškai ignoruoja visus mano bandymus ir mėginimus mokytis per žaidimą. Susitarėme taisykles į ką gali iškeisti sudedu.lt taškus, pvz taškas = centas. Tik vieną sprendimą per dieną leidžiu iškeisti. Šiandien spręsdamas surinko 15 taškų, labai nusivylė, pasiūliau, kad spręs 3 kartus ir taškus mainysim geriausio sprendimo. Iš antro surinko 22 iš trečio jau 26. Pasikalbėjome apie tai, kad su kiekvienu kartu pavyksta surinkti vis daugiau. Nors taškų- mainų sistema ir skamba kaip papirkinėjimas, bet tai suveikia kaip paskata pradėti, o poto vaikas džiaugiasi savimi ir net pamiršta išmainyti savo taškus. 😀
Ačiū už pasidalinimą! Sudedu.lt yra lobis kiekvienam mokiniui, mokytojui ir tėvams. Daug karmos taškų kūrėjams! 🙂 Sėkmės mokantis daugybos lentelę. Nors šiam mokslui pabaigos nebūna, bet kiekvienas bandymas suteikia tvirtumo. Kuo daugiau centų! 🙂
Neringa, Jūs nuostabi!
Parašykite komentarą